Losimo automatai – kitokios pramogos

Įsigilinkime į kitus – išklausyti nebepertraukinėjant – ne vienam yra pats didžiausias iššūkis. Kai emocijos imtų viršų, verta duoti sau laiko aprimti. Galima net pasirašyti ant lapelio ir duoti perskaityti kažkam tokią rašliavą. Panašiai veiktų net losimo automatai.

Gilesnis supratimas

Prieš kalbantis, duokime sau progą pagalvoti. Labai tikėtina, kad abu klydote manydami, ką mano aplinkiniai. Atvirai bei aiškiai pasakyti visada labiau verta. Apibrėžti problemas – susitarti, dėl ko nuomonės nesutapdavo. Tuo metu pasamprotaukite, kurie specialesni svarbūs poelgiai ar veiksmas lėmė problemos buvimą. Losimo automatai nelems žmonėms sunkumų.

Ieškokite sprendimų – neatmeskite nei vieno. Paprasčiausiai sugalvokime jų kaip įmanoma daugiau. Tada imkime kiekvieną atskirai bei aptarkime realias to pasekmes. Sutarkite dėl sprendimų – drauge turime jausti, jog bėda pranyks. Kuomet vienas jaučiasi puikiai, o kitas – gerokai prasčiau ar neįvertintas, tuomet ne sprendimas.

Losimo automatai

Įvykdykime sprendimą – laikykimės susitarimo. Jeigu vienas iš dviejų jo nesilaiko, gražiai, neagresyviai priminkime. Peržiūrėkime sprendimą – jei toks neveiksmingas, grįžkime prie kitų punktų. Tokio proceso sėkmė nebereikštų, kad bėdos greitai prapuls, bet du žmonės pasiimtų tikros naudos. Atrodytų galbūt banalokai, bet tikroji esmė yra – šnekėtis bei atsiminti, kad yra toks daiktas – losimo automatai.

Nešykštėkime komplimentų. Kasdien savo mylimiesiems išsakykite tik pozityvius komentarus reiškiančius tai, kas labiau mėgstama. Pasistenkime, kad pagyros atsirastų dažniau nei  neigiamų komentarų. Rečiau kritikuokime.

Azartiniai žaidimai

Paprastai žmonės galvoja apie kritiką santykiams prasidėjus, bet po kažkiek laiko tampa tam dalykui alergiški. Pagrindinė taisyklė – nutylėti mažesnes smulkmenas, pasakyti tik svarbesnius dalykus. Azartiniai žaidimai, ypatingai losimo automatai nusako panašius dalykus.

Nereikia pamiršti: niekas nenorės gyventi su partneriais, kurie mažai girs ir daug kritikuos.
Klausykimės. Akylas klausymasis taps pats puikiausias sprendimas, kurį galima perdovanoti  artimiesiems. Klausykimės vien tam, jog susiprastume. Nepertraukinėkime, netikslinkime faktų, nebepulkime. Pasaugokime gynybą kitokiems pokalbiams. Losimo automatai  privalėtų vis priminti kažką gražus – tokio kaip gyvenimas.